تبليغات
امروزه، دو دسته از افراد به فعالیت در زمینه ی وب مشغولند. افرادی كه آن را به عنوان یك نوع دارایی تلقی می كنند و دسته ای كه این فعالیت را به شكل یك كالا می بینند.به گروه دوم توصیه می كنم، شغل جدیدی برای خود دست و پا كنند.

هفته ی گذشته، با مدیر شركتی صحبت كردم، كه مؤسسه اش به تازگی از نرم افزار Portal استفاده می كرد. بارگذاری (DownLoad) صفحه ی اصلی، حدود ۳۰ ثانیه طول می كشید و این تنها بخشی از مشكلات بود. كاركنان این مؤسسه تقاضای غیر فعال كردن این نرم افزار را كرده بودند تا از این طریق وب سایتی كارامد تر و مفیدتر داشته باشند.

دو هفته پیش، با افرادی صحبت كردم كه مجبور به استفاده از این نرم افزار بودند. آنها و تمام كاركنان این شركت از این نرم افزار متنفر بودند. این طور به نظر می رسید، كه فردی در رده های بالای IT استفاده از Portal را اجباری كرده است.هم چنین چند هفته ی پیش، ایمیلی دریافت كردم كه حاوی كشمكش های نویسنده ی آن و مسئولین شركت مربوطه برای تبدیل وب سایت شركت به انبار اطلاعاتی بود. از نظر افرادی كه این نرم افزار را توصیه می كنند، مدیریت یك وب سایت هزینه و مشكلات زیادی به همراه دارد.از دید آنها كافی است، مطالب را به شكل فولدرهای مقالات PDF یا فایل های Word و به كم ترین مدیریت، در سایت قرار داد.افرادی كه فعالیت در زمینه ی وب را به شكل كالا تصور می كنند، درحقیقت می خواهند،این كالا را به شكل داده و اطلاعات در یك انبار ذخیره ی اطلاعات، نگهداری كنند؛ تا بتوانند، آن را به آسانی و به سرعت پر كنند. از نظر این افراد، به یقین باید راهی برای تولید اتوماتیك داده ها وجود داشته باشد.پیتر دراكر می گوید:”ما در ۵۰ سال گذشته تمام فعالیت های خود را بر T ، متمركز كردیم و قصد داریم ۵۰ سال آینده روی موضوع I كار كنیم.“

با ذخیره كردن اطلاعات،به تنهایی، نمی توانید از آن به طور كافی استفاده كنید. اطلاعات به معنی مبادله ی دانش است، منظور از اطلاعات هم، اطلاعات وب است.چگونگی به تحریر درآوردن یك مطلب و روش های به نمایش گذاشتن آن؛ تاثیری عمیق بر سوددهی سایت شما دارد.

موقعیت خود را در ۵ سال آینده چطور تصور می كنید؟ اگر به دنبال كسب موفقیت در زمینه ی IT هستید، باید روش مدیریت صحیح را بیاموزید. دو مورد برای مدیریت وجود دارد: مردم و اطلاعات. باید تمام كارهای مربوط به بخش T را به طور اتوماتیك، ارایه كنید.

بخش جالب كار روی I از ذخیره سازی به انتشار مقالات و بیرون دادن اطلاعات، تغییر كرده است.

اگر به عنوان گرداننده و تنظیم كننده یك وب سایت فعالیت می كنید، در حقیقت یك ناشر ثانویه هستید. ناشر یك سایت بودن، همان قدر كه به مقالات منتشر شده مربوط می شود، به آن چه كه به نمایش در نمی آید، هم ارتباط دارد. در مقابل ایجاد یك انبار اطلاعاتی و وعده های گول زننده مبنی بر حل مشكلات؛ مقاومت كنید. اطلاعات و مفاهیم، حكم دارایی و سرمایه ی شما را دارند و ارزش آنها در صورت انتشار افزایش می یابد.داده های باارزش، طبقه بندی مناسب، كنترل و صفحه آرایی از عوامل مؤثر بر موفقیت شما هستند. از افراد، اعم از كاركنان شركت، مشتریان، شهروندان یا دانش جویان، بخواهید، با ارزش ترین منبع و دارایی خود، یعنی زمان را، در سایت شما مصرف كنند.حتی یك ثانیه هم برای این بازدیدكنندگان عجول، زیاد است و به این ترتیب به آسانی آنها را از دست می دهید. مطالب را با كیفیت عالی به سرعت در اختیارشان قرار دهید، مطمئن باشید، آنها با توجه خود از زحمات شما قدردانی خواهند كردنویسنده: Gerry McGovern
مترجم:eMarketingway.ir
ناشر: eMarketingway.ir     
روزنامه جوان

مقالات - اصطلاحات تخصصی وب سایت

تبلیغات

مقالات

تبلیغات

ورود و خروج