تبليغات

کادر کلمه عبور (Password)

احتمالاً تا به حال به سایتی برخورد کرده اید که برای ورود به آن نیاز به کلمه عبور داشته باشید. شما مسلماً تمایل ندارید وقتی کلمه عبور خود را وارد می کنید کلمه عبور شما نمایش داده شود و دیگران قادر به مشاهده آن باشند. به همین دلیل معمولاً سایتها برای اینکه کلمه عبور کاربران در هنگام پر کردن فرم نمایش داده نشود از نوعی کادر ورودی استفاده می کنند که کاملاً شبیه کادری است که برای وارد کردن متن استفاده می شود (Text Box) با این تفاوت که به جای نمایش کاراکترهای کلمه عبور به جای هر کاراکتر از یک نقطه یا ستاره (بستگی به مرورگر دارد) نمایش می دهد.

برای ساختن کادر کلمه عبور می توانید از کد زیر استفاده کنید:

<input type="password" name="someName" size="30">

کادر به دست آمده مانند زیر است. می توانید متنی را در آن بنویسید و نتیجه را مشاهده کنید:

همانطور که در کد بالا مشاهده می کنید ما از شناسه "size="30 برای این کادر استفاده کردیم. تقریباً همه شناسه هایی که برای کادرهای متنی استفاده می شوند در مورد کادر کلمه عبور هم قابل استفاده هستند. 


فیلدهای مخفی (Hidden Fields)

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که بخواهید قسمتی از اطلاعات به همراه فرم ارسال شوند ولی کاربر آنها را مشاهده نکند و نیازی نباشد آنها را وارد کند. برای این کار می توانید از فیلدهای مخفی استفاده کنید. کد زیر مربوط به یک فیلد مخفی است:

<input type="hidden" name="FieldName" value="اطلاعات مورد نظر شما" >

در کد بالا شما می توانید مقدار مورد نظر خود را در قالب شناسه value به صفحه action ارسال کنید بدون اینکه در صفحه نمایش داده شود.

مقالات - آموزش HTML

تبلیغات

مقالات

تبلیغات

ورود و خروج