تبليغات
سال 1995 : Larry Page و Sergey Brin دانشجویان دکترای دانشگاه استندفرد بودند که بر روی پروژه ای به نام BackRub کار می کردند.
در آن زمان موتور های جستجوی بسیار قدرتمندی بودند که قدرتمند ترین آنها Altavista بود.
تئوری این دو نفر این بود که با توجه به ضعف اساسی که در تئوری Tim Berners Lee (طراح Http و Html و URL) بود که باعث می شد تعداد لینک هایی که به یک سایت داده شده است را نتوان دید، دایرکتوری را تشکیل دهیم، تا بتوان تعداد لینک های داده شده به یک سایت را دید. پایه این تئوری این بود که هر سایتی که تعداد لینک های خارجی بیشتری دارد قدرت بیشتری دارد. هوش و کنجکاوی این دو نفر باعث ساخت نوع جدیدی از Crawler ها شد که بر مبنای لینک کار می کرد، اولین و هنوز بهترین نوع Crawler. بعد ها در سال 1997 این پروژه گوگل نامیده شد.
قلب این تئوری سیستم Page Rank بود. Page Rank شبیه یک سیستم بزرگ رای دهی می باشد. به این معنی که هر سایتی که یک لینک از سایت دیگری را در خود می گذرد یک رای به آن سایت داده است. مقیاس Page Rank از صفر تا ده می باشد.
این نکته هم وجود دارد که همه رای ها هم با هم یکسان نیستند و ارزش هر رای به پارامتر هایی بستگی دارد که در ادامه در رابطه با آن بحث خواهیم کرد.
در نگاه دیگر Page Rank یکی از راه های گوگل برای دادن رتبه به قدرت و محبوبیت وب سایت شماست.
برای دیدن Page Rank سایت خود شما می توانید از Google Toolbar استفاده کنید که از لینک زیر قابل دانلود است.
http://toolbar.google.com
فاکتور دیگری که برای گوگل مهم است میزان اطمینان یا Trust Rank است که وابسته به این موضوع است که لینک های خارجی سایت از چه سایتهایی داده شده است که گوگل به ترتیب این سایت ها را سایت های با ارزش تری می بیند. اول دایرکتوری های معروف مانند Yahoo Directory و Dmoz و سایت هایی که با پسوند .gov و .edu و در مرحله بعد سایتهایی که مطالب مهمی دارند و منابع اصلی می باشند.
عامل دیگری که برای تعیین کلمه جستجو شونده در گوگل تاثیر گذار است Density کلمات یا چگالی کلمات است.
چگالی کلمات یعنی درصد تکرار یک کلمه به نسبت بقیه کلمات سایت البته در رابطه با کلمه ای که باید به عنوان کلمه کلیدی انتخاب کنید در ادامه بحث خواهیم کرد.

مقالات - متفرقه

تبلیغات

مقالات

تبلیغات

ورود و خروج