تبليغات
اگر به دنبال این هستید كه برای وب سایت خود یك میزبان یا همان Web host انتخاب كنید، بدانید كه قیمت های ارزان تنها علل تعیین كننده نیستند بلكه قابل اعتماد بودن و كارایی آنها از این فاكتور مهم تر هستند. واقعیت اینست كه بین قابل اعتماد بودن و دوام یك میزبان رابطه مستقیمی وجود دارد كه اگر این دو ویژگی در كنار هم قرار گرفته به موازات یكدیگر عمل كنند، بیشتر احتمال دارد كه كارایی و توانایی آن بالا رود ولی توجه داشته باشید كه صرفاً یك رابطه ساده جوابگو نخواهد بود بلكه این دو فاكتور باید با هم متناسب بوده و رابطه ای متعادل و موثر بین آنها برقرار شود. اما نكته اینجاست كه خلق چنین میزبانی چندان آسان نیست بلكه به تیزهوشی و صد البته پول فراوان نیاز دارد و علاوه بر اینها وقتی كه حجم باری كه بر دوش این میزبان ها قرار دادر، بیشتر شود، این نكته اهمیت بیشتری پیدا می كند.

توجه كنید كه میزبان انتخابی شما باید بتواند از ابزارهای مدیریت سیستم با مهارت استفاده كند تا آنها را جوری تنظیم كرده مناسب وب سایت شما كند تا امكان اختلال در خدمات دهی سیستم به حداقل برسد. این كه این میزبان ها چطور این كار را می كنند، چندان مهم نیست. آنچه كه اهمیت دارد اینست كه این میزبان ها دائماً در دسترس باشند و خدمات دهی آنها سریع بوده و به عبارتی بتوان روی آنها حساب كرد. اگر میزبان ها بتوانند موثر و قوی روی ابزارهای مدیریت سیستم تسلط داشته باشند می توانند آنها را با سیستم عملكرد وب سایت ها سازگار و هماهنگ كنند. با این توانایی می توان انتظار داشت كه عملكرد و خدمات دهی وب سایت مناسب، سریع و قابل قبول باشد لازم به ذكر كه هنگام انتخاب این میزبان ها به تضمین و گارانتی خدماتشان توجه كنید.

معمولاً این میزبان ها تضمین می كنند كه وب سایت ها در ۹۹ درصد موارد در دسترس است و مراجعان به سایت را ناامید نمی كند. اما اگر بخواهید از طریق وب سایت كسب و كارتان را رونق دهید و محصولات خود را به شكل آن لاین بفروشید، آن یك درصد شكست هم زیاد است و در كارتان اختلال ایجاد می كند. واقعیت اینست كه این رقم برای وب سایت هایی كه ۲۴ ساعته كار می كنند، به سختی قابل قبول است چرا كه این روزها انتظارات مشتریان زیاد بوده و راضی كردنشان دشوار است. علاوه بر این در محاسبه این رقم مسائلی چون مشكلات خود شبكه اینترنت لحاظ نشده است و صد البته میزبان های وب سایت ها از برطرف كردن این اشكالات ناتوانند. این ایرادها هم بر توانایی و دسترسی به سایت تداخل ایجاد می كنند.

راه دوم اینست كه سرعت كار و در دسترس قرار گرفتن دیگر سایت های این میزبان را چك كنید و سرعت آنها را مورد بررسی قرار دهید. این كار ساده ایست و خودتان هم می توانید انجام دهید كافیست وب سایت های دیگری را كه به همین میزبان شما تعلق دارد پیدا كنید. سپس به طور تصادفی و در ساعات مختلف روز، روزهای هفته، ماه و فصل های سال به این ها سر بزنید و سرعتشان را چك كنید. اگر همیشه سریع بودند و به سادگی در دسترس قرار می گرفتند، می توانید مطمئن باشید كه این میزبان، برای شما نیز host مناسبی خواهد بود. اگر می ترسید كه خودتان این «بررسی مرموز» را انجام دهید، سایت هایی هستند كه این كار را برایتان انجام دهند. Alexa.com یكی از آنهاست كه سرعت پدیدار شدن وب سایت ها را منتشر می كند.

مهم نیست كه نام میزبان وب سایت شما چه باشد، مهم اینست كه این Web Host میزبان به خوبی از سایت شما پذیرایی كند و كاربر بازدیدكننده را معطل نكند.By : Anthony Hamill
مترجم : آذین صحابی     
روزنامه تفاهم

مقالات - متفرقه

تبلیغات

مقالات

تبلیغات

ورود و خروج