تبليغات
در این بخش ما برای راهنمایی کاربران جهت جستجوی بهتر در محیط وب و از طریق موتور جستجوی گوگل پرسشهای متداولی که ممکن است در ذهن هر کاربری باشد مطرح و تا آنجا ممکن بوده است راهنمایی ساده و کامل با استفاده از امکانات گوگل ارائه شده است.

در این بخش شماری از پرسشهای رایج کاربران گوگل را خواهید خواند.


● پرسشهای کلی

۱) چرا با این که من هنوز تنظیمهای دلخواه زبان را انجام نداده ام، گوگل به زبان بیگانه ای برایم نمایش داده می شود؟

۲) چگونه می توانم به صفحه ی انگلیسی سرآغاز گوگل بروم؟

۳) چگونه می توانم در جست وجوی خود درگوگل از کاراکترهای ویژه بهره گیرم؟

۴) گوگل به چند زبان عرضه خواهد شد؟

۵) چگونه می توانم ترجمه یا نگارش بهتری را به گوگل پیشنهاد دهم؟

۶) "گوگل" را چگونه باید تلفظ کرد؟● پرسشهای ویژه جستجو

۱) چگونه می توانم جستجوی خود رادر میان یافته ها تکرار و محدود کنم؟

۲) چگونه می توانم هنگامی که یک پرسش تازه را ارایه می کنم جستجوهای قبلی را حذف کنم ؟

۳) چگونه یافته های مربوط به هر پرسش فهرست می شود؟● پرسش از مدیر سایت

۱) آیا لازمست صفحه ها و پیوندهای تازه شده یا از اعتبار افتاده را برای اصلاح فهرست به گوگل معرفی کنم؟

۲) چگونه می توانم یکباره چند صفحه را در گوگل ثبت کنم؟

۳) چرا گوگل هیچ یک از صفحه های سایت مرا فهرست نمی کند؟

۴) گوگل چقدر زمان برای فهرست کردن هر نشانی ثبت شده لازم دارد؟

۵) چرا برخی از زمانها عنوان صفحه در گزارش یافته های جست وجو دیده نمی شود؟

۶) چگونه می توانم از گوگل بخواهم اطلاعات از پیش ذخیره شده سایت مرا نمایش ندهد؟

۷) چگونه می توانم از گوگل بخواهم که فقط بخشهای ویژه ای از سایت مرا فهرست برداری کند؟● پرسشهایی درباره ی فناوری

۱) چرا Googlebot فایل robots.txt را درخواست می کند در حالی که این فایل در سرور من نیست؟

۲) چرا Googlebot می کوشد پیوندهای نادرست را از سرور من دریافت کند؟

۳) چرا Googlebot اطلاعاتی را از وب سرور "پنهانی" ما دریافت می کند؟

۴) چرا Googlebot از فایل robots.txt من پیروی نمی کند؟

۵) چگونه سایت خود را درGooglebot ثبت کنم تا فهرست برداری شود؟

۶) چگونه سایتی را ازفهرست گوگل حذف کنم؟

۷) چرا در Google.com دسترسیهایی از چندین ماشین با حالت user-agent از Googlebot وجود دارد؟

پاسخ خود را در این بخش نیافتم.ُ چگونه می توانم پرسشم را برای گوگل بفرستم؟● پرسشهای کلی

۱) چرا با این که من هنوز تنظیمهای دلخواه زبان را انجام نداده ام، گوگل به زبان بیگانه ای برایم نمایش داده می شود؟

گوگل از مکانیسم استاندارد تعیین زبان دلخواه که با گزینه accept_language در پروتکل HTTP فعال می شود، برای تعیین زبان دلخواه کاربر بهره می گیرد. چنانچه سند مورد نظر کاربر به چند زبان طراحی شده باشد، مرورگر می تواند به دلخواه و به ترتیب مورد نظر کاربر یکی از نسخه های آن را که در فهرست زبانهای دلخواه کاربر مشخص شده باشد نمایش دهد. کاربر می تواند تعیین کند که چه زبان (ها) یی و به چه ترتیبی برایش تقدم دارند.

برای دیدن یا تغییر زبان مورد قبول (accept-language) در Internet Explorer ۵ - به قسمت "Internet Option" از منوی "Tools" رفته. سپس برروی کلید "Languages" کلیک کرده و حالا میتوانید زبان کنونی خود را دیده و یا آنرا تغییر دهید.

در Netscape Navigator ۴.۷ از منوی "Edit" به قسمت "Preferences" رفته و از قسمت انتخاب دسته بندی (Category) انتخاب "Navigator" را باز کرده و برروی زیر مجموعه "Languages" کلیک کنید - سپس میتوانید زبان خود را ببینید یا آنرا تغییر دهید.

لطفا توجه کنید: وب سایتها با قابلیت چند-زبانی که هدر accept-language را حمایت میکنند ممکن است تحت تاثیر تغییرات زبانی در preferences قرار گیرند.

۲) چگونه می توانم به صفحه ی انگلیسی سرآغاز گوگل بروم؟

شما میتوانید با کلیک کردن برروی "گوگل به انگلیسی" ("Google in English") ای که از تمام صفحات ما قابل دسترسی میباشد به صفحه اول استاندارد گوگل دسترسی پیدا کنید.

اگر میخواهید اینترفیس زبانتان را در مرورگرتان (Browser) بدون اینکه تغییری در accept-language از preference تان بوجود بیاورید تغییر دهید - شما میتوانید زبان گوگل را در قسمت preferences آن به صورت دستی ست کنید. اگرچه این حالت ست کردن نیاز به توانا ساختن cookies دارد - ولی ست کردن زبان به صورت accept-language به روش cookies احتیاج ندارد.

۳) چگونه می توانم در جست وجوی خود درگوگل از کاراکترهای ویژه بهره گیرم؟

تکنولوژی گوگل دارای حساسیت نسبت به هجی و املای کلمات است. وارد کردن کلمات به صورت صحیح و با کاراکترهای اخنصاصی آن جمله یا کلمه در کیفیت جستجوی شما بسیار مهم است. برای راهنمایی درمورد تایپ کاراکترهای غیر-انگلیسی در هر صفحه کلید - به این آدرس بروید: http://www.umass.edu/langctr/keyboardhelp.html

۴) گوگل به چند زبان عرضه خواهد شد؟

گوگل قصد دارد تا اضافه کردن زبانهای مختلف را به سرویس خود همچنان ادامه دهد. برای دیدن فهرست زبانهایی که همکنون ارایه میشوند - به صفحه Preferences بروید.

۵) چگونه می توانم ترجمه یا نگارش بهتری را به گوگل پیشنهاد دهم؟

گوگل قصد دارد تا بیشترین دقت را در ترجمه زبانهای بین المللی خود به کارگیرد. چه بسا به دلیل ذات طبیعی و ذهنی عمل ترجمه شما ممکن است با کلماتی که به درستی ترجمه نشده اند روبرو شوید. ما تقاضا میکنیم که کلماتی که را که شما احساس میکنید صحیحترند به همراه کلمات به کارگرفته شده برای ما به آدرس help@google.comآدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید ارسال کنید - ما پس از بررسی این کلمات را نسبت به کلمه صحیخ آن در سایت و user interface مان به روز در میاوریم.

۶) "گوگل" را چگونه باید تلفظ کرد؟

نکته برای مترجم: لطفاً بگویید; که چگونه «گوگل» در زبان شما تلفظ می شود. ● پرسشهای ویژه جستجو

۱) چگونه میتوانم در حدود نتایج جستجو کنم؟

زمانی گوگل فقط صفحات وبی را که محتوی تمام کلماتی که در سیوال شما بوده است را برمیگرداند - که برای محدود کردن و کوچک کردن نتایج جستجویتان شما از کلمات دقیقتر و بیشتری در سیوالات استفاده کنید.

۲) چطور میتوانم جستجوهای قبلی خود را حذف کنم وقتی که یک سیوال جدیدی را آغاز میکنم؟

تاریخجه (History) جستجو شما یک خصوصیت در Internet Explorer ۵.۰ است - برای غیرفعال کردن این خصوصیت - به قسمت "Internet Options" از منوی "Tools" بروید - بعد "Content" را انتخاب کنید. در محدوده personal information کلید &#۰۳۹;AutoComplete&#۰۳۹; را بزنید. سپس کلید "Clear Forms" را کلیک کنید. همچنین شما میتوانید انتخاب Forms را برداشته یعنی آنرا uncheck کنید تا در آینده تاریخچه شما بیش از این کار نکند. بنوبت شما میتوانید دادها ار history با استفاده از کلید "down" انتخاب کرده و بعد آنرا توسط کلید Delete حظف کنید.

۳) چطور نتایج جستجو فهرست میشود؟

نتایج سفارش جستجوها در گوگل توسط چندید عوامل مرکب تعیین میشود، که این عوامل بستگی به مقدمد بودن آنها در PageRank دارند. برای اطلاعات بیشتر درمور جزییات به صفحه چرا از گوگل استفاده میکنیم بروید.● پرسش از مدیر سایت

۱) آیا به ارایه دادن (submit) لینکهای به ردوز در آمده و/یا فدیمی و صفحهه ها در گوگل احتیاج دارم؟

گوگل ضمیمه ها و فهرست های خود را مکررا به روز در میاورد، پس submission های جدید و یا قدیمی ضروری نیست. ما میبایست آنها را در هر مقطع زمانی فقط برداریم.

۲) چگونه می توانم یکباره چند صفحه را در گوگل ثبت کنم؟

لطفا صفحه اضافه کردن URLهای ما را ببینید تا بتوانید URL های خود را وارد کنید. در آن قسمت فقط صفحه اول و یا اصلی هر سایت لازم میباشد، پس لازم نیست که شما مثلا آدرس تک تک صفحات را وارد کنید. crawler و Googlebot ما قادر خواهند بود خود بقیه صفحات را پیدا کنند.

۳) چرا گوگل هیچ یک از صفحه های سایت مرا فهرست نمی کند؟

صفحه هایی که تاکنون فهرست برداری نشده اند احتمالا در بررسی سایت منظورنشده اند. این امر می تواند به این دلیل باشدکه کمتر سندی در وب به آن صفحه پیوند زده است. --اگر از سایتهای دیگر سندی به صفحه های مجموعه درحال فهرست برداری پیوند نزده باشد، ما نمی توانیم معیار PageRank را برای آن صفحه تعیین کنیم(معیارPageRank ابزار ویژه ی ما برای سنجش اهمیت صفحه های وب است).هنگامی که پیوندهای بیشتری به این صفحه زده شود، ما آن را درفهرست خواهیم گنجاند. گوگل چگونگی پیوند میان سندهای وب را ارزیابی می کند و می گذارد تا ماهیت آزاد و گسترده ی اینترنت، مناسبترین یافته ها را برای پرسش کاربران تامین کند.

۴) روبوت گوگل برای فهرست برداری از یک نشانی وب چه مقدار زمان نیاز دارد؟

بستگی به برنامه ی زمانی روبوت و این که نشانی وب چه هنگام داده شود، سراسر فرایند به یک تا چهار هفته زمان نیاز خواهد داشت.

۵) چرا برخی از زمانها عنوان صفحه در گزارش یافته های جست وجو دیده نمی شود؟

بعید از بسیاری از ماشینهای جستجوی دیگر، Web crawler - Googlebot میتوانند نتیجه دهند حتی اگر در آن صفحه جستجو نکرده باشند. صفحه هایی که شناخته شده اند ولی بررسی در آنها نشده باشند نیز قابل نتیجه گیری هستند، ولی از زمانی که ما آنها زا نگاه نکرده باشیم title آنها قابل نشان دادن نخواهند بود -- در عوض آدرس آنها نشان داده میشوند.

۶) چگونه می توانم از گوگل بخواهم اطلاعات از پیش ذخیره شده سایت مرا نمایش ندهد؟

سیوال این جواب به خوبی در صفحه "حذف محتوی" توضیح داده شده است.

۷) چطور میتوانم درخواست کنم وقتی که گوگل تمام سایت منرا مورد بررسی (crawl) قرار نداده است؟

در قسمت سیستم خودکار ما برای بخشهایی که مستثنا میشوند، استانداردی هست که این استاندارد موجود در صفحه http://www.robotstxt.org/wc/norobots.html میباشد. شما میتوانید برای این استثنا یک فایل با نام robots.txt در سایت خود قرار دهید.

راه دیگر برای اینکه روباتهارا مجبور کنیم که یک صفحه یا زیر مجموعه آن را فهرست نکنند، استفاده از "META" ها در HTML است که توضیح آن در http://www.robotstxt.org/wc/exclusion.html#metaآمده است. علاوه بر این شما می توانید بفهمید که HTML به روبوت چه می گوید (البته به زبان انگلیسی)! در ضمن به یاد داشته باشید که تغییراتی که شما در فایل robot.txt یا در META های HTML می دهید منجر به تغییر آنی در نتایج GOOGLE نمی شود. زیرا مدتی طول میکشد تا هر نوع تغییری در فهرست جدید GOOGLE اعمال شود.● پرسشهایی درباره ی فناوری

۱) چرا Googlebot فایل robots.txt را درخواست می کند در حالی که این فایل در سرور من نیست؟

Robot.txt یک سند استاندارد است که به روبات گوگلی میگوید چه اطلاعاتی از سرور وب شما را ذخیره نکند.

۲) چرا Googlebot می کوشد پیوندهای نادرست را از سرور من دریافت کند؟

این که تعداد زیادی از LINKها از بین رفته باشد و یا اینکه هیچگاه وجود نداشته بودند، یک خصوصیت وب است. زیرا ممکن است یکی اشتباها به سایت شما اشاره کند و یا نتواند صفحاتش رو برای هماهنگی با تغییرات به روز کند. روبوگوگلی برای ذخیره پیوندهای غلط سایت شما هم زور خواهد زد! به همین خاطر ممکن است نتایج مربوط به ماشینی را ببینید که هرگز وجود نداشته است.

۳) چرا Googlebot اطلاعاتی را از وب سرور "پنهانی" ما دریافت می کند؟

تقریبا غیر ممکنه که بتونید با منتشر نکردن پیوند، سایت خودتون را مخفی نگه دارید. چون به زودی یکی پیدا میشود و آدرس سایت شما را در سایت دیگه ای قرار میدهد. پس حالا امکان ذخیره اون توسط وب سرور مهیا شده و از این طریق است که دیر یا زود روبوگوگلی یا دیگر ابزارهای مشابه سایت شما را پیدا خواهند کرد!

۴) چرا Googlebot از فایل robots.txt من پیروی نمی کند؟

برای صرفه جویی در پهنای باند، روبوگوگلی روزی یک بار و یا موقعی که تعداد زیادی صفحه از روی سرور برمیدارد؛ Robot.txt را میخواند. بنابراین مدتی طول می کشد تا روبوگوگلی تغییرات Robot.txt شما را متوجه شود. در ضمن Google روی تعداد زیادی از ماشین ها قرار دارد که هر کدوم Robo.txt را به طور مجزا نگه میدارند. یادتون باشه مه گرامر صحیح را با استاندارد که در http://www.robotstxt.org/wc/norobots.html واقع شده، تطبیق بدهید. اگه با همه این کارها بازهم مشکل حل نشد، به ما بگویید تا ما اون رو درست کنیم.

۵) چگونه سایت خود را درGooglebot ثبت کنم تا فهرست برداری شود؟

ما هر بار که وب را می کاویم بدون نیاز به انجام کاری از جانب شما سایتهای جدید را به فهرست خود اضافه می کنیم.شما هم می توانید سایت خود را از طریق فرم اضافه کردن آدرس به اطلاع ما برسانید.

۶) چگونه سایتی را ازفهرست گوگل حذف کنم؟

Google تمام اطلاعات خود را به صورت اتوماتیک و طبق یک برنامه زمان بندی مشخص به روز می کند.وقتی که ما به وب سر می کشیم ، صفحات جدید را پیدا می کنیم همچنین لینکهای مرده را حذف می کنیم و لینکها را به صورت اتوماتیک به روز می آوریم.لینکهایی که در حال حاضر تاریخشان قدیمی شده است را اقلب در مرور آینده از مجموع اطلاعات حذف می کنیم.برای اطلاعات بیشتر لطفا اینجا را انتخاب کنیذ.

۷) چرا در Google.com دسترسیهایی از چندین ماشین با حالت user-agent از Googlebot وجود دارد؟

Googlebot به طریقی طراحی شده است که بر روی چندین ماشین مختلف اجرا شود به این ترتیب کارایی سیستم همزمان با بزرگتر شدن وب بهتر می شود.همچنین ، برای کاهش استفاده از پهنای باند ما ترجیح می دهیم که از روبوتهایی استفاده کنیم که بر روی ماشینهایی قرار داشته باشند که به سایتی که می خواهیم به لیست اضافه کنیم نزدیکتر باشد.

مقالات - متفرقه

تبلیغات

مقالات

تبلیغات

ورود و خروج