تبليغات

ثبت دامنه ای که قبلا به ثبت رسیده است (Domain Name Aftermarket):

اگر شما به دنبال ثبت نام دامنه‌اي مي‌گرديد كه قبلاً به ثبت رسيده است ، مانند بسياري امور ديگر شما قادر خواهيد بود كه با متقاعد كردن صاحب دامنه دوباره دامنه را خريداري كنيد. معمولاً مي‌بايست مبلغي را كه به صورت توافقي بين شما و صاحب دامين تعيين مي‌شود به او پرداخت نماييد.

نحوه کار به چه صورت است؟

براي خريد دامنه‌اي كه قبلاً ثبت شده است بهترين كار اين است كه اول به وب سایت خود این دامنه مراجعه نمایید و یا وب‌سايت‌هاي اصلي Aftermarket مانند moniker.com و sedo.com و ofternic.com را چك كنيد تا چنانچه دامنه برای حراج گذاشته شده است پیشنهاد خرید دامنه را بدهید .البته نام‌هاي بسيار ديگري در ذهن ما وجود دارند كه مي توانيم آن‌ها را ثبت كنيم چون قيمت خريد اين گونه دامنه‌ها كه قبلاً ثبت شده اند نسبتاً بالا مي باشد..
اگر نام دامنه‌ي مورد نظر شما براي حراج گذاشته نشده است، مأيوس نشويد از طريق whois database اين دامنه سعي كنيد با صاحب اين دامنه ارتباط برقرار كنيد و پيشنهاد خريد را بدهيد.
اقدام ديگري كه مي توانيد انجام دهيد اين است كه منتظر شويد تا دامنه expire شود و اميدوار باشيد كه صاحب دامنه دوباره دامنه‌اش را تمديد نكند و امّا در اين وضعيت بهتر اين است كه نام ديگري را براي وب‌سايت خود انتخاب كنيد.

مقالات - متفرقه

تبلیغات

مقالات

تبلیغات

ورود و خروج