تبليغات
چگونه یک سرور مناسب انتخاب کنیم؟
اصلی ترین مشخصه اختصاصی یک سرور در سرعت پردازنده آن نهفته است. و بر همین اساس، سرعت به عنوان امری اساسی در معرفی بسته های مختلف ارائه شده توسط Iranhost عمل می کند و اولین ویژگی پیش از حافظه ، فضای دیسک ، پهنای باند یا دیگر مشخصات سرور است که می بایست درنظر گرفته شود.

هرچه پردازنده قدرتمندتر باشد، سرور عملیات های همزمان را بهتر انجام خواهد داد. سایت های استاتیک با CPU های متوسط و ضعیف خوب کار می کنند، اما سایتهای پویا، برنامه های مدیریتِ داده و سرورهای بازی به CPU های قدرتمندتری نیازمند خواهند بود.

لطفا توجه داشته باشید که اولا این تست های کارکرد، مقادیر متوسط را ارائه می کند و ثانیا بعضی برنامه های خاص هنگام استفاده از ظرفیت کامل از چند هسته استفاده نمی کنند. کارکرد برنامه ای که برای استفاده از همه هسته ها بهینه شده باشد، از آنچه در این نمودارها نمایش داده شده بسیار بالاتر خواهد بود.
ServerChart

چگونه می توانید بهترین کارایی را از سرور دریافت کنید؟

دوبرابر کردن حافظه پنهانی [5%]
حافظه پنهان نقش بسیار مهمی را در کارکرد سرور ایفا می کند. و وقتی دوبرابر شود، سرور، حتی با همان فرکانس CPU، 5% ارتقا کارکرد کسب خواهد کرد.

دو برابر کردن تعداد هسته ها یا پردازشگرها [10 ٪ -25 ٪]
با دو برابر کردن تعداد هسته ها در هر پردازنده، سرور 10% تا 12 % افزایش کارکرد به دست خواهد آورد. درحالیکه با دوبرابر کردن تعداد پردازشگرها ،کارکرد سرور 25% افزایش خواهد یافت.

افزایش فرکانس پردازنده [10 ٪]
در مورد دوهسته ای ها ، هر افزایش فرکانس به میزان 0.2 گیگاهرتز ، به مقدار قابل توجه 10 ٪ کارایی سرور را بالا می برد.

FrontSideBus [2%-4%]
نباید افزایش کارایی بیش از 1 یا 2 ٪ را از FrontSideBus پردازنده های 1066 تا 1333 مگاهرتز و بیش از حدود 4% را از FrontSideBus پردازنده های 800 تا 1066 مگاهرتز انتظار داشت. با این وجود، یک FrontSideBus پرسرعت معمولا به شما اجازه می دهد به فرنکانس پردازنده بالاتری دسترسی داشته باشید.

مقالات - متفرقه

تبلیغات

مقالات

تبلیغات

ورود و خروج