تبليغات

به دنبال امضای توافق تاریخی بین ایران و ۱+۵، «گروه رایانه دبی» (DCG) این اتفاق را در فرآیند توسعه صنعت فناوری خاورمیانه بسیار مثبت ارزیابی کرد و توضیح داد اعضای این مرکز از هم‌اکنون منتشر انتشار دستورالعمل‌های جدید هستند تا بتوانند با مقامات IT ایران برای گسترش همکاری‌ها وارد مذاکره شوند.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از آی‌تی‌پی، دولت امارات بر این باور است که امضای توافقنامه هسته‌ای میران ایران و گروه ۱+۵ می‌تواند صنعت فناوری خاورمیانه را وارد دوره جدید کند.

امارات توضیح داد که این قرارداد یکی از بزرگ‌ترین اختلافات میان ایران و قدرت‌های غربی را به پایان رسانده است و همین مسئله امیدهای فراوان برای صنعت ارتباطات و اطلاعات منطقه ایجاد کرده است تا بتواند همکاری‌های تازه را با ایران انجام دهد.

به عقیده «گروه رایانه دبی» برداشتن تحریم‌های آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد از ایران باعث می‌شود صنعت IT منطقه رونق بگیرد و بازار بهتری پیش‌روی شرکت‌های فعال در این حوزه باشد.

«شایلندرا رغوانی» مدیر «گروه رایانه دبی» و «گروه متخصصان رایانه امارات» در این خصوص گفت: «توافق هسته‌ای ایران به صورت کاملا مستقیم روی صنعت IT دبی تاثیر می‌گذارد و سود فراوانی از این اتفاق شامل اقتصاد امارات می‌شود. زیرا ایران اصلی‌ترین شریک تجاری امارات در منطقه است.»

او در ادامه توضیح داد: «ما فرآیند مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ را از نزدیک دنبال کردیم و به محض اعلام خبر توافق هسته‌ای، برنامه‌ریزی‌های خود را آغاز کردیم تا برای همکاری‌ در حوزه فناوری با ایران وارد مذاکره شویم. این اتفاق برای ما یک فرصت ایده‌آل محسوب می‌شود.»

رغوانی اعلام کرد که تحریم‌های ایران طی چند سال گذشته باعث شد فروش محصولات IT در منطقه خاورمیانه به میزان زیاد کاهش پیدا کند و هم‌اکنون تمامی کشورهای همسایه مایل هستند در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات با ایران وارد همکاری شوند.

 

 

منبع: ایتنا

اخبار - فناوری اطلاعات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

ورود و خروج